למה לקנות משאית חדשה דווקא עכשיו?

משאיות דיזל
/
צוות UTI||זמן קריאה 4 דק׳ בממוצע
/

דווקא עכשיו - משאית חדשה!

מצב השווקים בעולם הביא עמו תופעה של מחסור מלאי בכל תחום כמעט והוא אינה פסח גם על שוק המשאיות. הרצון לספק סחורה בזמן הפך להיות אתגר לא פשוט, לפיכך כדאי ורצוי מאוד לרכוש כבר עכשיו משאית חדשה ולקבלה בהקדם האפשרי. עניין המלאי, התייקרות חומרי הגלם והאמצעים הטכנולוגיים עלולים להשפיע לאורך זמן גם על תמחור כלי הרכב. המחיר שנקבל היום על כלי רכב חדש הוא לא בהכרח אותו מחיר שנקבל במועד מאוחר יותר, לכן רכישת משאית עכשיו, עדיפה על רכישת משאית מחר.

רכישת משאית אינה עניין של מה בכך, יש מגוון של דגמים, משקלים ומרכבים (ארגזים) של משאיות. לכל עסק, ההתאמה של המשאית היא בהתאם לשימוש הרצוי. לכן תרם ההחלטה איזו משאית ומרכב לרכוש, חשוב לקבל ייעוץ מגורם מקצועי ולשאול את השאלות הרלוונטיות, כגון: סוגי ההובלה והמטענים, כושר העמסה, מגבלות תקציב, עלויות תפעול ותחזוקה של המשאית, מערכות בטיחות ועוד.

רכזנו עבורכם את סוגי המרכבים הנפוצים כיום בשוק הישראלי.

משאית בעלת מרכב וילונות

משאית בעלת מרכב וילונות מבטיחה פריקה והעמסת מטענים באופן נוח ומהיר, זהו דגם פופולרי ונפוץ, יש לא מעט משאיות הנעות בכבישי המדינה בעלות מרכב מסוג וילונות, בעיקר משאיות קלות ובינוניות. בין השימושים הנפוצים למשאית בעלת ארגז וילונות – הובלת דירות ומשרדים, רהיטים, מוצרי מזון, מוצרי חשמל וכדומה. בעת רכישת משאית עם מרכב וילונות חשוב לשים לב לרצפת המרכב - מתכת 37ST בעובי 4-6 מ"מ או רצפת אלומיניום בעלת משקל סגולי נמוך, עובי וילון ה-PVC, עדיף וילון בעובי של לפחות 900 גרם למ"ר, איכות מותחני הנעילה, נוחות השימוש והסטת הווילון, גג המרכב ועמידותו. כמו כן, ניתן לרכוש משאית בעלת ארגז מסוג וילונות עם כושר סגירה גבוה ואבטחת נעילה.

משאית בעלת ארגז קירור

משאית בעלת ארגז קירור מיועדת בעיקר להובלת מוצרי מזון המחייבים קירור או הקפאה במהלך ההובלה. ניתן לרכוש את המשאית עם ארגז קירורמבודד ויחידת קירור עצמאית או על המנוע. ניתן לרכוש את המשאית לבנות את ארגז הקירור בארץ בייצור מקומי, בהתאמה מושלמת לצורכי הלקוח ודרישותיו הייחודיות. לדגם זה יתרונות רבים כמו כושר תמרון גבוה, תפעול פשוט, אמינות, כושר העמסה גבוה, חיסכון בהוצאות תפעול ואפשרות להוביל מגוון מוצרי מזון בקירור או בהקפאה, בבטחה וללא חשש. בעת רכישת משאית בעלת ארגז קירור יש לשים לב לפרטים כמו איכות חומרי הבידוד והאיטום של דפנות ורצפת הארגז, כושר הבידוד שלהם, דלתות הארגז ונוחות התפעול שלהן, התאמה לתקנים אירופאים מחייבים להובלת מזון ומטענים בקירור, מסגרת המרכב, אווירודינמיות בעת נסיעה, משקל המרכב ובידודו מפני חדירת קרני שמש, חום, אבק, לכלוך ומים.

משאית בעלת ארגז יבש / סגור

משאית בעלת ארגז יבש/סגור מיועדת בעיקר להובלת רהיטים ותכולת דירות ומשרדים, היא מתאימה גם להובלות של מוצרי חשמל, מטענים המחייבים הגנה מפני אבק, לחות מים וכדומה. ארגז סגור המכונה גם ארגז יבש, מבטיח הגנה מקסימלית על התכולה בארגז מפני מים, זיהום הנישא ברוח, נזקי קרינת השמש והגנה מפני גניבות, חבלות במטען ונזקים אחרים. בעת רכישת משאית בעלת ארגז יבש/סגור חשוב לשים לב לפרטים הבאים: חומרי הגלם מהם מייצרים את מעטפת המרכב, סוג רצפת המרכב (מתכת, אלומיניום, עץ) המשפיע על המשקל ועמידותה, גג המרכב ועמידותו בפני נזקי מזג האוויר, איכות הבידוד והאיטום, תאורת פנים חסכונית, סוג דלתות המרכב ועמידותן כולל הגנה מוחלטת מפני חדירת מים וזיהום, איכות המסגרת האחורית וחומר הגלם ממנה היא עשויה, וכמובן משקל המרכב והתאמתו לסוג העבודה.

משאית בעלת ארגז פתוח / פלטה / משטח

משאית בעלת ארגז פתוח/פלטה/משטח מיועדת בעיקר להובלת מתכות, חומרי בנייה, תוצרת חקלאית, צינורות ומגוון מטענים נוספים. היא מתאימה גם להובלת בלוני גז, עצים וכדומה. הארגז עשוי כולו ממתכת עמידה וקשיחה העמידה בפני נזקי מזג האוויר, הארגז אינו כולל גג לכן ניתן לבחור רצפת עץ או אלומיניום הנחשבות לפתרון משתלם בגלל המראה היוקרתי והמשקל הנמוך בהשוואה לחלופות. בעת רכישת משאית בעלת ארגז פתוח/פלטה/משטח חשוב לשים לב לפרטים כמו סוג הרצפה, משקלה ועמידותה, כושר העמסה, אפשרות קשירת מטענים על הארגז לצורך נסיעה בטוחה, נוחות הפריקה וההעמסה ועוד.

משאית בעלת יחידת קירור עצמאית

משאית בעלת יחידת קירור עצמאית מיועדת להובלת סחורות ומטענים המחייבים קירור, לדוגמה תוצרת חקלאית, מוצרי מזון (חלב, ביצים, ירקות, בשר וכדומה), תרופות ועוד. ניתן לרכוש משאיות עם דופן העמסה (רמפה) להטענה ולפריקה נוחה ובטוחה, לרוב יש גם דלת צד לגישה מהירה לסחורה. חשוב לשים לב לגודל ארגז הקירור והתאמתו לכמה פרמטרים: מרכב המשאית, משקל ארגז הקירור, כושר העמסה, בידוד, איטום, עמידות בפני נזקי מזג האוויר, איכות יחידת הקירור, טווח טמפרטורות העבודה ותפוקה, הוצאות התפעול של יחידת הקירור ובטיחות ונוחות העבודה.

משאית בעלת יחידת קירור על המנוע

משאית בעלת יחידת קירור על מנוע המשאית מיועדת למגוון שימושים והובלה בקירור של מוצרים שונים. מנוע המשאית חייב לפעול על מנת לקרר את המטען בארגז, לכן המשאית מצוידת במנוע חזק ויעיל. חשוב לשים לב לגודל ומשקל ארגז הקירור, כושר העמסה, עלויות תפעול, איכות הבידוד והאיטום של ארגז הקירור, הספק יחידת הקירור על המנוע, טווח טמפרטורות קירור ועוד. בקרוב..

משאית שלדה בלבד

וניתן כמובן רק לרכוש את שלדת המשאית עצמאית, דבר המאפשר להרכיב מרכב בהתאמה מושלמת לצורכי הלקוח וסוג המטענים שעליו להוביל לרבות הובלת מטענים כבדים כמו חומרי בנייה, מכולות, כלי רכב וציוד הנדסי כבד, וכן מגוון מטענים כבדים וגדולים נוספים. ניתן לחבר לשלדת המשאית מנוף או ציוד אחר בהתאם לצורך, מיכלי דלק נוספים, וניתן לרכוש משאית עם שלדת ראש גורר.