איך בוחרים את סוג המשאית?

יד שניהמשאיות דיזלמשאיות חשמליות
/
צוות UTI||זמן קריאה 3 דק׳ בממוצע
/

עם כל כך הרבה אפשרויות – איך אפשר לדעת איזו משאית לבחור? בדיוק בשביל זה הכנו את המדריך הידידותי הבא. אחת השאלות המרכזיות בה אנו נתקלים, כשבאים אלינו לרכישה או ליסינג של משאית, היא – אבל איזו משאית לבחור? שאלה במקום. השוק מציע מגוון עצום של משאיות, בגדלים שונים, נפחי תכולה שונים ולמטרות שונות ומגוונות. איזו מהן היא המשאית שלך? והנה התשובה: תלוי. תלוי מה סוג העסק, מה מובילים, לאן ואיך. אבל כדי שלא נשאיר אתכם תלויים באוויר, הנה הדרך הקלה ביותר לבחור את המשאית.

משאית להובלה בקירור

מוצרי חלב או בשר, דגים וגם תרופות - הובלה בקירור היא חלק קריטי בשרשרת האספקה, לכן חשוב לבחור במשאית אמינה מחברה בעלת מוניטין. הובלה בקירור מתבצעת על ידי משאיות המחולקות ל-2: גוף המשאית עצמה, המיועד לנסיעות ארוכות בשטחים שונים, וארגז  ייעודי המורכב על השלדה, להובלה של סחורה בקירור או בהקפאה. ארגז הקירור מיוצר בחומרים מבודדים ודפנות עבות, מה ששומר על תכולת הארגז מחשיפה ללחות, חום ומים. יחידת הקירור שומרת על טמפרטורה מבוקרת וקבועה, מ-4 מעלות ועד לטמפרטורות של קיפאון. בארגזים מותקנות דלתות מבודדות, שמונעות בריחת קור כתוצאה מפתיחה וסגירה של דלתות המשאית. משאיות הקירור של ISUZU הוכיחו עצמן כפרטנריות האידיאליות להובלה בקירור, עם מגוון משאיות לבחירה מ-6.5 טון ועד ל-14 טון, בגדלים שונים המתאימים עצמם לתנאי השטח.

משאיות מנוף

לשיפוץ או בנייה חדשה, גינון או ניקיון בגובה - משאיות מנוף הופכות לחלק בלתי נפרד מכל תהליך של התחדשות עירונית, פרטית או ציבורית. משאיות המנוף של ISUZU מגיעות במגוון גדלים ושימושים, ויכולות לתת מענה אופטימלי לכל סוגי העבודה. המשאיות מורכבות מבסיס כבד מאד, כך שיוכל לשאת את זרוע המנוף או הכננת במשקלים שונים: החל מ-15 טון ועד ל-50 טון. המשאיות מסוגלות להרים משאות לגובה של 80 מטרים, כמו גם להוריד משאות לגבהים נמוכים מגובה הבסיס. בקטגוריית משאיות מנוף, יש כמה תת קטגוריות: משאית מנוף עם כננת, מיועדת לנשיאת משאות בקו גובה נמוך מזה של המשאית; מנוף עם סל, לעבודה בגובה של אנשי מקצוע למשימות גיזום, תיקון חוטי חשמל, התקנות למיניהן או ניקיון בגובה. כך או כל, משאיות מנוף מחייבות מיומנות ומקצועיות גבוהה, כמו גם שמירה על סטנדרטים של בטיחות הכוללים קיבוע המשאית למשטח יציב, שמירה על מרחב בטוח בסביבת המשאית ושימוש במרימים הידראוליים לפי הצורך.

משאיות מסדרת סומו בגדלים שונים

סדרת סומו של ISUZU נחשבת לסדרה הפופולרית ביותר בקטגוריות משאיות התובלה בישראל. הסדרה מגיעה בגדלים שונים ולמטרות שונות, מ-6.5 טון ועד ל-14 טון, מה שמאפשר משקלי העמסה מגוונים בעלויות תפעול נמוכות. כל המשאיות מסדרת סומו מציעות מרכב נוח במיוחד לנהג, הכולל תא מרווח, עם מושבים פנואמטיים, מערכת מולטימדיה, דיבורית ומצלמת נסיעה לאחור. אביזרי הבטיחות במשאיות מגיעים כסטנדרט, וכוללים מערכת מובנית לשמירת נתיב, מערכת בלימה אוטומטית, בקרת אחיזה, בקרת שיוט, כריות אוויר, חגורות בטיחות עם מותחנים ותאורת יום קבועה.