שיקולי מחיר לפני השכרת מסחרית

השכרה
צוות UTI||זמן קריאה דק׳ בממוצע
נושא התחבורה במדינת ישראל נמצא בכותרות בשנים האחרונות מהרבה מאוד סיבות. הפקקים והדרכים מקשים מאוד על כולנו, ומעבר לכך, גם מחירי הרכבים עלו פלאים בשנים האחרונות. לכן, האופציה של השכרת רכבים היא בהחלט פופולארית וזה נוגע גם לאנשים שעושים ליסינג למספר שנים וגם לאנשים ששוכרים רכב באופן חד פעמים לפרויקט נקודתי. כאשר משכירים רכב, צריך לוודא שהוא מתאים לצרכים שלכם, ולכןהשכרת רכב מסחרי היא פופולארית מאוד. השכרה של רכב מסחרי היא רלוונטית להרבה מאוד צרכים ייעודיים, וחשוב להכיר את האופציה הזו.

בין פרייבט למשאית – מה כדאי?

רכב מסחרי יכול להיות פרקטי מאוד כאשר צריכים רכב ביניים – בין פרייבט לבין משאית, למען מטרה שנעה בין טיול עם הרבה אנשים לבין העברה של כמה מוצרים ממקום למקום. כך למשל, אם רוצים לנסוע לטיול, אבל להימנע מלהוציא שניים או שלושה רכבים עם כמות אנשים שנעה בין 5 ל-8 אנשים או להובלות ומשלוחים יומיים, רכב מסחרי יכול להיות פתרון מעולה, שיאפשר לכם לבלות גם את הנסיעה ביחד. בנוסף, רכב מסחרי יכול לתת מענה נכון למי שרוצה להעביר תכולה של בית או משרד למקום שהוא יחסית קרוב, מבלי להזמין חברת הובלה או להשתמש במשאית. בנוסף, רכבים מסחריים יכולים להיות גם נכונים מאוד למקרים בהם צריך להגיע למקום מסוים עם ציוד, כמו להקה שנוסעת להופיע או קבוצת ספורט קטנה שצריכה לנסוע לתחרות מרוחקת.

מחיר הוגן

מחיר השכרת רכב מסחרי הוא אינו מחר יקר במיוחד או יוצא דופן. כך לדוגמה, תוכלו לקבל מסחרית קומפקטיים במחיר כל כ-500 שקלים ליום עבור טנדר שמתאים ל-8 או 9 אנשים. חשוב להבין שיש כמה סוגים של רכבים מסחריים, כאשר ההבדל הגדול ביותר הוא בין רכב עם ארגז פתוח לבין ארגז סגור. ארגז פתוח הוא נכון כאשר צריך לבצע העברה או לנייד ציוד שהוא גדול. ארגז סגור הוא נכון למקרים בהם נוסעים הרבה אנשים ביחד. יש לשים לב שלרכבים מסחריים יש לעיתים גיר ידני, וכן יש רכבים בהם אפשר לתלות ציוד על הגג עם קשירה מיוחדת. האופציות הן רבות, ולכן כדאי מאוד לבצע סקר שוק לפני הבחירה.

מה צריך?

בנושא של רכב מסחרי מחיר משחק פקטור מרכזי. ברוב המקרים, ההשכרה היא לפי יום והמחיר נע סביב ה-500 שקלים ליממה לא כולל דלק. בחלק מהמקרים, ההשכרה היא לפי ק"מ, אך זה פחות נהוג בארץ. ככל שתשכירו את הרכב ליותר זמן, תוכלו לשלם פחות פר יום, כך שיש לקחת זאת בחשבון. הטנדר הוא עדיף על משאית מכיוון שהוא זול יותר, קומפקטי יותר ונוח יותר. בנוסף, השכרת משאית דורשת רישיון מיוחד, והשכרת רכב מסחרי מצריכה רישיון סטנדרטי. יש כיום מגוון חברות שמשכירות מסחריות, והעדיפות היא לעבוד עם חברה שמספקת את כל מה שצריך, כולל ציוד העמסה, ביטוח נוח ועמידה בזמנים בכל הנוגע להשכרת הרכב.