תחזוקת משאיות יד שניה

יד שניהמשאיות דיזל
/
צוות UTI||זמן קריאה 3 דק׳ בממוצע
צי
הצורך של עסקים רבים במשאיות הוא גדול, ולבטח עסקים שעובדים בשינוע של מוצרים שונים. המשאיות הם למעשה המפתח לעסק, ומהוות חלק גדול מההוצאות. עם זאת, יש דרך טובה מאוד לחסוך בהוצאות של המשאיות, והיא לקנות משאיות יד שנייה. דרך נוספת לחסוך היא כמובן לתחזק את המשאיות הללו כמו שצריך ולהאריך את החיים שלהן בצורה משמעותית. בצורה כזו, חוסכים גם על המשאית עצמה וגם על הבלאי של החלקים שלה, ומצליחים לייצר חיסכון משמעותי לאורך זמן. מרבית המשאיות הן משאיות רגילות, אך יש גם משאיות קירור שניתן לקנות ביד שנייה, אם כי צריך לדעת איך לבצע תחזוקה נכונה.

על הכביש לאורך זמן

העובדה כי משאיות נמצאות זמן רב על הכביש היא זו שמשפיעה יותר מכל על ההוצאות. רכב שנמצא הרבה על הכביש צובר קילומטרז' ובעיקר גורם לבלאי בחלקים השונים שלו. הבלאי בא לידי ביטוי בכל חלקי הרכב, מהגלגלים ועד השלדה והמנוע, ולכן, יש לנסות ולתחזק את המשאית על שלל חלקיה, לפי פרוטוקול מפורט. במשאיות יד שנייה יש חשיבות נוספת לנושא התחזוקה, מכיוון שהן מגיעות לאחר הרבה שעות על הכביש, ועם חלקים שחלקם אפילו כבר הוחלפו. יש לשים לב לכל פרט ופרט במשאית ולתת לו את תשומת הלב הראויה, בין אם מדובר בניקיון, שיפוץ או החלפה לחלק חדש לחלוטין.

לבדוק ולהכניס למוסך

תחזוקה נכונה מתבטאת בהרבה מאוד דרכים. ראשית, חשוב מאוד לעמוד בתאריכי היעד של התחזוקה במוסך. יש להגיע לטסטים ולטיפולים בזמן, ולא להזניח את זה. חשוב מאוד להגיע למוסך בכל תקלה משמעותית, ולא לנסות לעשות דברים מוגזמים לבד. יש דברים שרק אנשי המקצוע ידעו לתת עליהם את המענה הנכון. מה שכן אפשר לבדוק באופן עצמאי זה את הבלמים. הבלמים הם החלק החשוב ביותר ברכב מבחינת בטיחות והם חייבים להיות תקינים וכשירים כל הזמן. יש לבדוק את הנוזלים שלהם, את זמן התגובה שלהם ובכל פעם שנראה שהם מזייפים, ללכת ישר למוסך. הבלמים זה משהו שאסור לזלזל בו בכל רכב, ולבטח ברכבי יד שנייה.

בדיקות מכף רגל ועד ראש

תחזוקת משאיות יד 2  חייבת לכלול גם בדיקה והחלפה של נוזל קירור, בדיקה של מסנן האוויר, וידוא דליפות, בדיקתשמן מנוע, בלמים וכן הלאה על פי הוראות היצרן, בדיקת צמיגים תכופה, כולל לחץ אוויר ושחיקה וכמובן סדר וניקיון. אחד הדברים שחשוב לשים אליהם לב זהו הרחקת חומרים דליקים ממערכת הפליטה, על מנת למנוע התלקחות. העבודה עם משאיות קירור יד 2 היא אף מורכבת יותר מכיוון שיש לתחזק גם את תחום הקירור, כולל בדיקת טמפרטורה וגז. באופן כללי, נושא הקירור הוא מיוחד ויש הרבה תקנים שנועדו לוודא שהמזון מגיע טרי ממקום מוצאו ליעד שלו. חשוב לזכור שבמדובר בחיי אדם וזה נושא שפשוט אסור לזלזל בו.

לחסוך בהוצאות בטווח הארוך

ההוצאות של בעלי עסקים המתעסקים בשינוע הן רבות, וכוללות בעיקר דלק. עם זאת, התחזוקה של המשאיות היא במקום השני מבחינת עלויות ובניגוד לדלק, זה משהו שאפשר לשלוט עליו ולייעל אותו. תחזוקה נכונה תמנע תקלות והרס של החלקים של הרכב, ותאריך את חייו באופן משמעותי. כך, לא תצטרכו להתחדש במשאיות חדשות ולאורך זמן, זוהי החלטה שחייבים לקחת בצורה מבוקרת ונכונה, ולעמוד בה. התחזוקה היא לא רק למען חיסכון, אלא גם למען הבטיחות של כל מי שמעורב בעסק, מהנהגים ועד המוצרים עצמם, ולכן, זה משהו שאסור לוותר עליו.