מדינה מגויסת: "החיילים נותנים את הנשמה ואנחנו מעלים להם את המורל"

משאיות דיזל
mako||זמן קריאה דק׳ בממוצע
/

אינספור המחוות והתרומות למען חיילי הסדיר והמילואים שצצות מיומה הראשון של הלחימה מחממות את הלב ומנחמות את הנפשות הפצועות של אומה שלמה.

הלחימה המתארכת מעלה כל הזמן צרכים חדשים של חיילינו בשטח, מאפשרויות למחסה מהגשם, דרך חיבור לעבודה מרחוק למילואימניקים ומקלחות חמות מפנקות, ועד לתיקוני תפירה נחוצים למדים ולציוד הצבאי. והאזרחים נוהרים בהמוניהם לפתח, לשנע ולהתקין פתרון לכל צורך ככל שנמשכת המלחמה, נמשכות גם היוזמות וגם תחילתו של החורף הביאה פעילויות חדשות, הכול ביוזמת ארגונים ואנשים פרטיים שרואים עצמם מגויסים למען המטרה המשותפת.

מקלחות ניידות ומפנקות.

כולנו יודעים כמה מקלחת טובה, חמה וריחנית יכולה לשפר את מצב הרוח. הצורך לספק את התענוג הזה לחיילים בשטח עלה די מהר, ובעקבותיו סוגים שונים של פתרונות יצירתיים.

אחת היוזמות היא "משאית-קלחת" וכשמה כן היא - משאית מקלחת שדה חמה לחיילים, שמגיעה בכמה ורסיות לפריסות של הכוחות. מדובר בקבוצה של חברים מהיישוב כרמי יוסף ויישובים נוספים, אותה מובילים יוצאי יחידות מובחרות וקצינים בכירים בצה"ל - ארנון שרגא, אייל בן דוד, רוני זאבי ועוד, שמיד בתחילת המלחמה העלו רעיון להקים מקלחות שדה ופיתחו כמה שיטות, כל אחת נותנת מענה לפריסה שונה של כוחות.

אחת מהן היא מעין מתחם בנוי משישה מקלחונים שסגורים במעטפת של בד אטום ומקבלים את המים ממשאית תרומת "UTI - איסוזו משאיות".במבואת המקלחונים מחכה לחיילים רחבת התארגנות עם ספסלים, מקום לחלוץ נעליים, מתלי בגדים, שולחן עם מגבות, סבונים, שמפואים ועוד פינוקים. המקלחות נשארות בשטח כל זמן שצריך, נחבאות בין עמדות טנקים או חורשות. "שישה ראשי מחוברים למיכל מים ויש במשאית משאבת מים, גנרטור ומערכת אטמור לחימום המים", מסביר שרגא.

 

ואפילו יש מכבסה ומספרה ניידות ביוזמת ארגון הצלה ללא גבולותך לכתבה המלאה.