חיבור וו גרירה למשאית

בטיחותיד שניהמשאיות דיזל
/
צוות UTI||זמן קריאה 3 דק׳ בממוצע
באנר
מטרת העל של משאיות היא לרוב לשנע פריטים ממקום למקום. אנשים לא נוסעים במשאיות בשביל הכיף או הפנאי, ולרוב, אנחנו נראה בעיקר משאיות ממותגות של עסקים. בגלל שלמשאית יש תפקיד מאוד פרקטי, יש גם הרבה מאוד אלמנטים שמסייעים לה לעשות את העבודה שלה. למשאיות רבות יש נגררים ותוספות שמסייעים להם להעמיס את המוצרים בבטחה, ולהגיע למקום היעד בצורה אופטימלית. לעיתים, הנגררים הללו לא מחוברים למשאית ויש לחבר אותם, ואת זאת עושים עם וו גרירה ייעודי. ווי גרירה הם חלק בלתי נפרד מהרבה עסקים שמתפעלים משאיות ויש להם ערך מוסף גדול מאוד – שהם ניתנים להתקנה והסרה יחסית בקלות.

מעניק אופציות נוספות

וו גרירה הוא נוח מכיוון שהוא אופציונאלי, ומאפשר דינמיות בהחלטה איך לצאת לכביש. הוו כמובן מאפשר לחבר אליו נגרר ובכך להגדיל משמעותית את נפח הציוד אפשר לקחת, אך מנגד, הרבה יותר קשה ומורכב לנסוע עם נגרר. מנגד, כאשר אין נגרר, הנפח יורד משמעותית, וייתכן שיהיה צורך בנסיעה נוספת כדי להשלים את המשימה. לא כל וו גרירה יכול להתאים לכל משאית וכמובן שיש צורך בהתאמה ספציפית. לכל משאית יש את הוו שלה, שמתאים גם ליכולת הסחיבה ולמגבלת המשקל שלה. כפי שאי אפשר לחבר נגרר גדול לרכב פרטי קטן, אי אפשר לחבר נגרר קטנטן למשאית עצומה, כי הערך הוא קטן.

התאמה אופטימלית ומחושבת כראוי

ההתאמה של וו גרירה חייבת להיות אופטימלית ומחושבת כראוי. יש לקחת בחשבון את כוח הגרירה של המשאית, וכן את המשקל שהיא יכולה לשאת. בנוסף, יש כמובן לבצע התאמות פיזיות של חיבור הוו, בכל הנוגע להכנסת הפין למקומו הייעודי. גם לנושא של הרמת המשאית יש חשיבות, שכן בחלק מהמקרים, יהיה צורך להניף את המשאית מעלה כדי להכניס את הוו. כל האלמנטים הללו צריכים להילקח בחשבון, להימדד ולהיות מבוצעים ללא רבב, על מנת שיהיה ניתן להתקין את הוו בקלות, ומעבר לכך – לגרום למצב של גרירה איכותית ובטיחותית לאורך זמן. אם הנגרר בסכנת הינתקות תמידית, מדובר בסכנת חיים ממשית.

לבדוק עם אנשי המקצוע

התקנה של וו גרירה חייב להיעשות על ידי אנשי מקצוע. חיבור וו גרירה למשאית זה לא דבר של מה בכך, ויש הרבה דברים שיכולים להשתבש. יש כיום מקומות ייעודיים של מדידה, בדיקה וביצוע של התקנת וו גרירה שעושים עבודה נהדרת ובטוחה, ואליהם כדאי מאוד ללכת. לכל וו גרירה יש את התקן שלו ויש סוגים שונים של וו גרירה, בכל הנוגע לסוג וצורת הפין הסוגר, סגירות שונות, גדלים ועוד. לכן, לא כדאי לנסות לבצע את ההתאמה הזו לבד, אלא לתת לאנשי מקצוע את כל הכיבוי משלב הבירורים והמדידות, ועד לשלב ההתקנה הסופית והיציאה לדרך.

גם במשאיות יד שנייה

כיום, אפשר לבצע התקנה של וו גרירה בכל משאית, ממשאית ישנה ועד משאית יד שניה והאפשרויות הן רבות. הרי משאיות יכולות לשנות ייעוד עם הזמן והן צריכות לקבל את הכלים המתאימים לעבוד. לכן, וו גרירה איכותי למעשה נותן גמישות בעבודה ומאפשרת לבעלי המשאיות והעסקים לתת מענה רחב יותר ללקוחות שלהם. העבודה עם משאיות היא עבודה קשה ופיזית, ונגרר הוא למעשה פתרון נהדר למי שרוצה להרחיב את נפח העבודה שלו, ולתת מענה שהוא גדול וממוקד יותר לכל סוג של לקוח, ולכל סוג של מוצר. הנגררים יכולים להיות מקוררים או לא, והגיוון הוא גדול וחשוב בעסק הזה.