משאית מנוף

יד שניהמשאיות דיזל
/
צוות UTI||זמן קריאה 2 דק׳ בממוצע
משאית

עבודות של שיפור ושדרוג נראות הן פופולאריות מאוד כיום בכל רחבי ישראל, במטרה להביא את הנוף הישראלי למאה ה-21. יש הרבה מאוד פרויקטים של בנייה חדשה ושל שדרוג מבנים קיימים ויש צורך בציוד איכותי כדי לעמוד בסטנדרטים הגבוהים של האדריכלות המודרנית. אחד מהכלים החשובים ביותר בכל פרויקט הוא משאית מנוף איכותית. משאיות עם מנוף באות לידי שימוש בהרבה מאוד סוגים של פרויקטים, לרבות בנייה, גינון, הרמה והורדה של ציוד כבד וכן עבודות בגובה. עם זאת, יש הרבה סוגים של משאיות מנוף וצריך לדעת לעבוד עם הטובות ביותר כדי להפוך את העבודה לקלה יותר.

בסיס כבד וחזק

משאית מנוף הרמה היא למעשה משאית עם בסיס כבד וחזק, עליו מותקן מנוף או כננת. הזרוע (או המנוף) יכולה להרים משקל רב, כאשר המשאיות הבסיסיות יכולות להרים כ-15 טון, המשאיות המתקדמות והגדולות יותר, יכולות להרים גם משקלים לא נתפסים של 500 טון, עד לגובה של 80 מטר. בעבודה עם משאיות מנוף חשוב מאוד להסתכל על תנאי השטח ולהבין כיצד לבצע את העבודה. יש הבדל גדול בין הנפת אלמנטים כבדים לגובה, לבין הורדתם למקום נמוך יותר. חשוב לעבוד במקומות יציבים, לקבע את המשאית אפילו על ידי הרמתה מהקרקע עם מרימים הידראוליים) ולעבוד לפי כל כללי הבטיחות המקובלים.

סוגים שונים של משאיות מנוף

יש כמה סוגים של משאיות מנוף, אשר רלוונטיים לסוגים שונים של עבודה. כולנו מכירים את משאיות מנוף הסל, שהן רלוונטיות מאוד עבור אנשי מקצוע שעובדים בגובה. לדוגמה, אנשי חברת החשמל שעובדים על חוטים, אנשים שתולים שלטי פרסומות, מתקינים של אנטנות סלולאריות, עבודות גיזום בגובה, עבודות חיפוי בזכוכית ועוד. הסל יכול להתאים לאדם אחד או שניים, לעבודות בהן אין מורכבות גדולה מדי של משקל.

משאית מנוף עם כננת מתאימה לעבודות המתבצעות במקום נמוך, כאשר יש צורך בהנמכת ציוד וחומרים למקום נמוך משמעותית ממיקומה של משאית המנוףהעבודה כאן חייבת להיות זהירה יותר והכננת היא כמובן יציבה יותר וסוחבת יותר משקל מהסל.

לקנות ולעבוד עם הטוב ביותר

סוג נוסף של משאית מנוף זוהי משאית מנוף זרוע, מדובר במשאית מנוף להורדה או הרמה של ציוד והיא באה לידי שימוש במקרים מורכבים יותר של הנפת אלמנטים כבדים במיוחד, כמו מערכת קירור לבניין משרדים, ג'קוזי, אלמנטים של אינסטלציה ועוד. הנפת המשקל היא מבוקרת וצריכה להיעשות על פי כל כללי הזהירות המקובלים.

איך זה עובד?

משאיות מנוף לא נמכרות כמוצר מוגמר, יש לרכוש משאית חדשה ועליה יש להתקין את המנוף הייעודי. יוניברסל משאיות ישראל (UTI) הינה משווקת את המותג איסוזו ובעלת מוניטין בעולם המשאיות והאוטובוסים בשירות הלקוחות, מסגרת האחריות ואיכות המשאיות. מבין כל החברות שמציעות משאיות מנוף, איסוזו מציעה את מעטפת הפתרונות האיכותיים ביותר. החברה מציעה משאית אליה אפשר להתקין כל סוג של כננת או סל, והחיבור עצמו מתבצע בצורה קלה ונוחה. לפרטים נוספים צרו קשר.