אילו סוגי אוטובוסים יש היום בישראל?

אוטובוסים
/
צוות UTI||זמן קריאה 2 דק׳ בממוצע
סוגי
אם אתם חושבים שיש יותר מכוניות על הכבישים – אתם ככל הנראה צודקים. בכל שנה עולות עוד ועוד מכוניות על הכביש, עם עליה של 4.5% (!) במספר המכוניות הפרטיות רק ב-2021 ביחס לתקופה המקבילה. המספר הזה, אגב, כפול ממספר המכוניות שירדו מהכביש. את מחיר הפקקים כמובן, משלמים כולנו. לכן, תחבורה ציבורית משחקת תפקיד קריטי בחיים המודרניים. התמיכה הממשלתית (מעט או הרבה, אתם תחליטו), ההגבלות על רכבים פרטיים וההטבות להיסעים המוניים, מסמנות לנו שאולי אנחנו בתחילתו של שינוי – העם בוחר בתחבורה ציבורית. תחבורה ציבורית כוללות רכבות, מוניות שירות ובעיקר אוטובוסים. תחת הקטגוריה 'אוטובוסים', אפשר למצוא סוגים שונים – אוטובוסים עירוניים, בינעירוניים, מידיבוסים ומיניבוסים.

למה כדאי לעבור לאוטובוסים?

אוטובוסים מאפשרים לכל אחד לנוע בעיר – ומועילים בעיקר לאלה שאין להם גישה לרכב פרטי, בעלי מוגבלויות שונות ואנשים מבוגרים. בחירה בתחבורה ציבורית זולה יותר בכיס, ומאפשרת ניידות לאלה שאינם יכולים לרכוש מכוניות. מעבר לנסיעה באוטובוסים מועילה לסביבה, הודות להפחתה בפליטת גזים מזהמים. אוטובוסים חשמליים הם שלב מבורך נוסף באבולוציה של מערך האוטובוסים, המביאים איתם הפחתה משמעותית נוספת בזיהום האוויר. ואם נחזור לפתיחת הכתבה – אוטובוסים הם ה-תשובה לצמצום עומסי התנועה. ככל שיותר אנשים יעברו לנסיעה באוטובוסים, פחות מכוניות יעלו על הכביש. התוצאה? תנועה יעילה יותר, וניצול טוב יותר של הזמן.

אילו אוטובוסים יש בישראל?

מאוטובוסים עירוניים ועד לבינעירוניים, חשמליים ובעלי בעירה פנימית – בישראל נעים היום סוגים רבים של אוטובוסים. אלה העיקריים בהם.מיניבוסים – משמשים להסעה של עד כ-20 איש, ומיועדים לנסיעות עירוניות בשטחים צפופים, להסעת עובדים או תלמידים ולתמרון בשטחים מאתגרים, כמו למשל תחת מנהרות, גשרים ובסמטאות צרות. נפח המנוע של מיניבוסים יעמוד בדרך כלל על עד 3500 סמ"ק, ועד 250 כ"ס.אוטובוסים עירוניים – הדרך הנפוצה ביותר להתנייד בעיר, עם תכולת מקום של עד 60 מקומות. אוטובוסים עירוניים מיועדים לנסיעה אורבנית, ומותאמים לאוכלוסיות השונות העושות בהם שימוש. אוטובוסים עירוניים כוללים רצפה נמוכה, המאפשרת גישה קלה, מעקות בטיחות, שילוט ברור, מושבים ייעודיים ומרחבים לנסיעה בעמידה.אוטובוסים בינעירוניים – אוטובוסים ייעודיים לנסיעות ארוכות. אוטובוסים עירוניים כוללים תאי מטען גדולים, ומושבים נוחים יותר.אוטובוס תיירים – אוטובוסים ייעודיים לנסיעות ארוכות, בעלי מפרט עשיר הכולל עיצוב פנים יוקרתי, כיסאות מרופדים, מרחב אישי גדול ואבזור שהופך את הנסיעות לחוויה, שכולל שקע USB, תאורת לילה, אינטרנט אלחוטי, מערכות שמע, פנס אישי ועוד.

אוטובוסים חשמליים – העתיד של התחבורה הציבורית

אוטובוסים חשמליים מביאים מהפכה של ממש בעולם התחבורה הציבורית, עם בשורה משמעותית ביותר בהיבטים אקולוגיים. אוטובוסים חשמליים מונעים באמצעות סוללה חשמלית, ללא פליטה מזהמת, מה שתורם מאד לסביבה נקייה יותר. אוטובוסים חשמליים גם שקטים הרבה יותר, ולכן משמשים כחלופה נפלאה לסביבה אורבנית צפופה. עם כל שנה חולפת, משתכללות הסוללות של האוטובוסים החשמליים ומאפשרות נסיעה לטווחים רחוקים יותר ויותר. לזה מצטרפות תועלות מהותיות בהיבטי התחזוקה, ועלויות התפעול נמוכות גם הן ביחס לחלופה.

האוטובוסים שלנו ב-UTI

מחפשים אוטובוסים? - - מצאתם! מאז ומתמיד, אוטובוסים הם המומחיות שלנו. כיבואנים הבלעדיים של ISUZU, אנחנו שמחים להציע אוטובוסים שונים בכל מנעד של אפשרות: מאוטובוסים עירוניים ובינעירוניים, אוטובוסים קומפקטיים, אידיאליים לתמרונים בשטחים עירוניים צפופים, ואוטובוסים מסיביים, עם ביצועים מרשימים בעומסים גבוהים במיוחד. וגם - גולת הכותרת – אוטובוסים חשמליים! אוטובוס VOLT NOVOCITI מבית ISUZU, לדוגמה, הוא האוטובוס החשמלי הראשון בעולם באורך 8 מטרים. המראה שלו מחשמל, כשרק לאחרונה זכה בפרס העיצוב. כל האוטובוסים שלנו מתוכננים כדי להעניק לנהג את חווית הנהיגה הנוחה והבטוחה ביותר שיש. אביזרי הבטיחות באוטובוס מתקדמים ומתוחכמים, וכוללים מערכות בלימה קדמית ואחורית, ושלל אביזרים אלקטרוניים. מתעניינים באוטובוסים? פנו אל נציגי המכירות שלנו.