השכרת משאיות-הביטוח

ביטוחהשכרהיד שניהליסינגמשאיות דיזל
/
צוות UTI||זמן קריאה 3 דק׳ בממוצע
/
נהיגה ברכב בכבישי הארץ טומנת בחובה סכנות רבות. הנהיגה במשאית מאתגרת ומורכבת אף יותר בגלל גודלה ובשל סיבות נוספות, ולכן, הסכנות וההפתעות בכבישים עלולות להיות גדולות יותר. בכל מקרה, לא ניתן מבחינה חוקית לנסוע ללא ביטוח חובה. ביטוח החובה הינו הכרחי ונועד לבטח כל נוסע, הולך רגל או משתמש בכבישים ובמדרכות. ביטוח חובה מבטח את נוסעי המשאית המעורבת בתאונת דרכים, את נוסעי המכוניות המעורבות האחרות, ואת הולכי הרגל שנפגעו, אם יש כאלו. הביטוח מכסה מקרים של מוות, פציעות, חבלות וכיוצא בזה. בתאונות דרכים עם נפגעים מעורבים המשטרה וגורמי רפואה. התיעוד חשוב מאוד להמשך תהליך הטיפול במקרה ובנפגעים.

ביטוח מקיף

ביטוח מקיף נעשה כדי לתת פיצוי מתאים על נזקים כספיים שנגרמו למשאיות בעת תאונת דרכים. הוא ניתן במקרים של השכרת משאיות ללקוח ואין זה משנה אם מדובר על השכרת משאית ליום אחד, לשבוע, לחודש או על בסיס שנתי. החברה המשכירה היא אשר מבטחת את המשאית ועלות הביטוח מגולמת בתעריף ההשכרה. שיטת זו נוחה מאוד ומתאימה לעסקים קטנים כגדולים  בגלל סיבות שונות. ראשית, מדובר בפרוצדורה מורכבת שיש להקדיש לה זמן. משאיות מיועדות לעבודה מאומצת ומיידית וחבל להקדיש זמן על בעיות מנהליות. לרוב, מחירי הביטוח לחברות ההשכרה זולים משמעותית מביטוח שנעשה עבור גוף יחיד. ובמקרים רבים, החברה מעבירה את החיסכון הכספי ללקוח הנאמן שלה. הטיפול במקרים של תאונות ותביעות יעיל ומקצועי מאוד.

פרמיות יקרות

צריך לציין, כי הפרמיות עבור ביטוחי משאיות יקרים לאין שיעור מאלו של רכבים פרטיים ואחת הסיבות העיקריות היא מחירן הגבוה. יותר מזה, עלות ביטוח של משאיות כבדות גבוה גם ביחס למשאיות קלות ובינוניות וגם כאן הסיבות הן עלותן היקרה. יש סיבות נוספות. משאיות הן יעד מועדף לגנבי רכב בגלל מחירן. נהגי משאיות מבלים בנהיגה זמן רב מעל לממוצע של מרבית הנהגים, ולכן, הזמינות לתאונות גוברת. תאונה עם משאית גורמת, לרוב, לנזקים גדולים יותר. פוליסת ביטוח משאית הינה מורכבת מאוד ונעשית אצל סוכני ביטוח  המתמחים בכך ובמחלקות מיוחדות של חברת הביטוח.

פרמטרים שנלקחים בחשבון בפוליסה – בהשכרת משאית ליום או יותר

פרמיית ביטוח שנעשית עבור משאית להשכרה כוללת כיסוי למקרה של גניבה, תאונה, התלקחות והתפוצצות. היא מתחשבת בפרמטרים שונים דוגמת: גיל הנהג, וותק הנהיגה שלו, עבירות תנועה והיעדר תביעות. ככל שהמשאית ישנה יותר ועברה יותר קילומטרז' אזי תעריף הביטוח יהיה גבוה יותר. גם לגבי סוג השימוש של הרכב יש משמעות ויש תעריפים שונים למשאיות הובלה, עבודות עפר, מינוף ועוד. חברות רבות מתנות עריכת ביטוח בהתקנת אמצעי מיגון ואיתור משוכללים למשאיות דוגמת איתורן. במשאיות יקרות ומשוכללות הדרישה תהיה החלטית מאוד. אלו הם הפרמטרים הבסיסיים אבל יש חברות שמעניקות כיסוי למקרים מיוחדים דוגמת  כיסוי לאביזרים ייחודיים במשאית, למקרים של שביתות עובדים, רעידות אדמה ועוד.

בחירת פוליסה

כדאי לציין, כי כל שוכר חייב לבדוק היטב את הכיסוי שהפוליסה מספקת. יש לכך חשיבות גדולה מאוד כאשר יש אירוע ויש צורך להפעיל את הפוליסה. יש צורך לוודא שהביטוח אכן מתאים לצרכים הספציפיים של השוכר ובהתאמה להובלות שהוא אמור לעשות. יש חשיבות להשכרת משאית נכונה גם בגלל שעלויות הביטוח משתנות מאחת לשנייה. מומלץ לבצע בדיקת מחירים וכדאי להשוות בין שתי הצעות ביטוח לפחות. כאשר יש שתי הצעות גנריות הזהות זו לזו מבחינת תנאי  הביטוח כדאי לשקול בחירת ביצרן המייצר משאיות איכותיות. משאיות להשכרה מבית איסוזו מקטינות, לרוב, את הסכנות לתאונות שגוררות תביעות. השירות והטיפול של נציגי החברה הינו יעיל מאוד ונדרש במיוחד בעיתות מצוקה.