המדריך לשוכר המסחרית המתחיל

השכרהליסינג
/
צוות UTI||זמן קריאה 3 דק׳ בממוצע
/
הצורך ברכבים מותאמים לצרכים הולך וגדל בשנים האחרונות. אנשים רבים זקוקים למענה נכון עבור נושא התחבורה שלהם, ולכן, השכרת רכבים היא כל כך פופולארית. אנשים שוכרים רכבים מכל מיני סוגים – מפרייבטים ועד משאיות, ובתוך כך, גם השכרת רכב מסחרי היא מאוד פופולארי. רכב מסחרי נותן מענה טוב מאוד לאנשים שרוצים לקבל את המאסה של רכב שיכול לקחת עמו ציוד, אך כזה שהוא אינו דורש מהם רישיון מיוחד או היערכות יוצאת דופן עם חברת הובלה. הרכבים המסחריים הם כיום נוחים מאוד, חדישים, מגוונים וקלים מאוד לתפעול.

השינוע המודרני

תקופת הקורונה בישראל שינתה מאוד את הנושא של שינוע של מוצרים, ומשלוחים שמגיעים מתוך ומחוץ למדינה. יש הרבה יותר דברים שצריך להעביר ממקום למקום וזה לא רק משלוחים קטנים מאלי אקספרס, אלא גם מוצרים גדולים במיוחד שיש לקחת מהחנות או מהמחסן ולהביא לבית או למשרד. במקרים כאלו, השכרת משאית היא לא תמיד התשובה, כי היא יקרה מאוד, ולא פרקטית עבור מי שאין לו רישיון נהיגה על משאית. המסחריות נותנות מענה מושלם ומגוון, שכן יש משאיות עם ארגזים פתוחים ואחרים עם סגורים, לצד כאלו שיכולים להכניס 8 או 9 אנשים, לעומת כאלו עם ארגז גדול, בהם יכולים לשבת 3 או 4 אנשים.

היעילות של רכבים מסחריים

רכבים מסחריים יכולים להיות מאוד פרקטיים כאשר רוצים להוביל ציוד (לא רב) ממקום למקום, או כאשר יוצאים לפרויקט ספציפי כמו להקה שיוצאת לנגן באולם מרוחק, או קבוצת ספורט קטנה בדרך למשחק. בנוסף, מסחריות יכולות להיות נכונות מאוד עבור מי שרוצה לנסוע לטיול עם עוד 5 עד 8 אנשים, אך לא רוצה להוציא 2 או 3 רכבים, אלא להיות ברכב ביחד לאורך כל הטיול. יש כיום רכבים מסחריים מכל מיני סוגים ושל כל החברות הגדולות. אין כל ספק כי מסחריות של איסוזו יודעות לתת את המענה הטוב ביותר עם מגוון דגמים איכותיים, וחווית נהיגה שקשה מאוד למצוא אצל הרבה מאוד מהמתחרים. לאיסוזו יש שני דגמים בולטים של 5 טון ושל 3.9 טון, שהם חוד החנית של הרכבים המסחריים בישראל.

מה צריך לדעת?

יש כמה דברים שחשוב מאוד לדעת לפני שמשכירים רכבים מסחריים. ראשית, אין כאמור צורך ברישיון מסוים, וגם רישיון הפרייבט שלכם מספיק לרכב שהוא אמנם יותר גדול מפרייבט, אך לא מתקרב למשאית גדולה. כל מי שמחזיק ברישיון רגיל ולא צריך מלווה, יכול לרוב לשכור רכב מסחרי. לרכב מסחרית 5 טון נדרש רישיון c1, ולרכב מסחרית 3.9 טון נדרש רישיון c1 (ניתן לשכור גם עם רישיון b עד שנת 2007). הביטוחים הנדרשים להשכרת רכב מסחרי הם ביטוחים רגילים של נזקים וצד שלישי, וניתן לבטח את התכולה אם אתם רוצים בכך. לרוב, לא מדובר בציוד יקר ערך מדי, אלא פשוט בהרבה ארגזים, כך שיש לקחת זאת בחשבון. רמת האבזור של הרכב משתנה בהתאם להשכרה עצמה. לרכבים של איסוזו יש את האבזור המתקדם ביותר, לרבות צג מתקדם, וו גרירה ומערכת בלימה משוכללת.

ממה מורכב התשלום?

כאשר מבררים לגבי מחיר השכרת רכב מסחרי ניתן לראות מספר פרמטרים שמשפיעים על העלות. ראשית, צריכת הדלק היא משמעותית, ויש רכבים שצורכים גם סולר, כך שיש לקחת זאת בחשבון. המרחק שתצטרכו לנסוע הוא משמעותי, וכמובן כמות הימים. בישראל, מרבית ההשכרות של המסחריות הן פר יום, ועל כך תשלמו באזור ה-500 ₪ ליום כולל ביטוחים ועלויות נוספות. חשוב לוודא מול החברה לגבי גמישות בשעות של ההשכרה, ולסגור את כל הפרטים מראש, כולל מדידות ושקילה של הציוד, למניעת נזק ואי הבנות. יש גם לסגור את נושא איסוף הרכב והחזרתו במגרשים ייעודיים, בכל רחבי הארץ.