תא הנהג של המשאית שלנו

יד שניהמשאיות דיזל
/
צוות UTI||זמן קריאה 3 דק׳ בממוצע
דשבורד
הנהיגה במשאית נעשית, לרוב, לצרכי עבודה. נהגי משאיות רבים משמשים גם כפורקי סחורה אותה מחלקים לחנויות, לסופרים וללקוחות אחרים. נהגי משאיות פינוי דירות, למשל, מהווים חלק מצוות הפריקה וההעמסה והנהיגה היא תפקיד נוסף. נהגי משאיות כבדות נדרשים לנסיעות ארוכות ומתישות שחלקן נמשך אל תוך הלילה. נהגי משאיות עירוניות מתמרנים ארוכות ברחובות עירוניים צרים. כל אלה ונהגים אחרים משקיעים מאמץ רב בנהיגה, במשימות הקשורות בה ועוד. הם זכאים לנהיגה בתנאים אופטימאליים ככל האפשר. תא הנהג הוא המקום בו הם מבלים את מרבית שעות הנהיגה, ולכן, הוא צריך להיות נוח ובטוח לנהיגה, בעל שדה ראייה רחב ואמצעי בטיחות מתאימים. ולכן בין אם מדובר בקניית משאית חדשה , קניית משאית יד 2  ואפילו בהשכרה חשוב מאוד לשים דגש על רמת הנוחות והבטיחות של תא הנהג במשאית .

תא נהג רחב

תא נהג במשאית איסוזו מכיל פונקציות שונות שבחלקן נעשה שימוש לצרכי נהיגה ואחרות שנועדו לרווחת הנהג, לשימוש לצרכי  העבודה ולשימושו האישי. ההגה ותיבת ההילוכים הם הכלים בהם משתמש הנהג כדי לתפעל את המשאית. נוספים להם בלמים, ידיות וכפתורים להפעלת ווישרים, אורות וכיוצא בזה. כל הפונקציות הללו, במידה והן קלות לתפעול, מסייעות לנהיגה רציפה ונטולת מתח. תא הנהג מרווח והכסא הפנאומטי נוח ונועד לישיבה ממושכת. לידו מושב רחב לשני נוסעים ולעובדים המסייעים לו בעבודתו היום יומית. שדה הראייה של הנהג חייב להיות רחב ואכן הוא כזה. נהג משאית חייב להיעזר באמצעי בטיחות לנסיעה אחורית ומצלמות מאפשרות זאת. כריות אוויר, חגורות בטיחות לו ולנוסעים אשר לידו הינם אמצעי בטיחות מובנים בתא הנהג החסון. נהיגה במשאית חייבת להיות זהירה כדי לשמור על בטיחות הנהג, הנוסעים והסחורה המשונעת וגם כדי לשמור על שלמות המשאית היקרה.

אחסון ופינוקים נוספים

תאי אחסון רבים נועדו למסמכים הקשורים בחלוקה ובהובלה, וכן, לשימוש אישי. מערכות מולטי מדיה מודרניות בעלת מסך 6.2" לשמיעת תוכן מגוון מותקנות בתא הנהג. דיבוריות שנועדו לשיחות במהלך הנהיגה ועוד. מהנדסי משאיות איסוזו חשבו ויצרו תא נהג עם הנדסת אנוש מעולה. כל נהג הרוכש משאית יד 2 של איסוזו או משאית איסוזו ממבחר הדגמים שברשותה יכול להיות בטוח שתא הנהג מותאם מאוד לנהיגה המאתגרת. לאיסוזו דגמי משאיות בנפחי טון שונים ובכל אחד מהם יש טביעת אצבע ברורה של עיצוב נוח ומפנק מבית היוצר של איסוזו. בתא הנהג מותקנים אביזרים ופטנטים העושים את חייו של הנהג לנוחים יותר.

נהיגה נוחה

משאיות של איסוזו מותאמות למשימות הובלה שונות ותא הנהג בהן נוח ובנוי לנהיגה ארוכה. נהג משאית חלוקה עירונית חייב לרדת ולעלות לקבינת הנהג במשך פעמים רבות ביום. המדרגות המותקנות בתא הנהג מאפשרות זאת בקלות רבה ובמאמץ קטן. הכניסה והישיבה מאחורי ההגה נעשית בנוחות רבה. מושב הנהג ניתן לכוונון וכל נהג יכול להתאימו למידותיו. הנהג חוגר את חגורת הבטיחות בעלות קדם מותחנים שמתכווננת לגובה ולמידותיו. הנהיגה הבטוחה מתאפשרת בזכות בקרת שיוט המותקנת בהגה עצמו, בקרת יציבות אלקטרונית ומניעת התהפכות, מערכת בלימה מעולה, אמצעי בקרה לשמירת נתיב נסיעה ובקרת אחיזה. כל אלו תורמים לשקט הנפשי של  הנהג שנמצא שעות רבות מאחורי ההגה. משאיות של איסוזו משווקות על ידי חברה בעלת מוניטין שאף הקימה מערך טיפולים ותחזוקה מקצועי.