השכרת משאית ללא נהג – כל מה שאתם צריכים לדעת

השכרהמשאיות דיזל
/
צוות UTI||זמן קריאה 4 דק׳ בממוצע
דשבורד
שתי אפשרויות ההובלה הפופולריות ביותר הן שכירת חברת הובלות מקצועית או השכרת משאית הובלה (כאמור השכרת משאית ללא נהג). הרעיון הקונבנציונלי הוא כי השכרת משאית היא האפשרות הזולה יותר ושכירת חברות הובלה היא אפשרות יקרה יותר, אבל ההחלטה שלכם צריכה להתחשב בסופו של דבר, בלא מעט גורמים ושיקולים. שאלות והתלבטויות ממושכות עלולות לבזבז שעות יקרות וזמן חיוני לשלב ההובלה, לכן ריכזנו עבורכם את הגורמים שעליכם לקחת בחשבון כדי לבדוק איזו השכרה מתאימה לכם או לעסק שלכם. בסופו של דבר, זה בדרך כלל מסתכם בשני גורמים עיקריים: כסף ומאמץ. אם הגדרתם תקציב מראש או שאין לכם הרבה מה להעביר או להוביל, אז השכרת משאית כדי לבצע את ההובלה בעצמכם היא החלופה בעלות הכלכלית הנמוכה יותר – במיוחד אם אתם מובילים רק למרחק קצר. שירות השכרת משאית ללא נהג בדרך כלל גובה בהתבסס על גודל המשאית לה אתם זקוקים, מספר הקילומטרים שתנהגו בה, ומספר הימים בהם היא תהיה בשימוש שלכם. עלות העסקת אנשי מקצוע להובלה למשל, מבוססת בחלקה על מספר השעות שלוקח לארוז ולהעמיס. בסופו של יום, אתם יכולים לחסוך כסף רק על סמך המאמץ הנדרש להובלה.רוצים לדלג ישר להשכרת משאית? לחצו פה

מי יכול לשכור משאית ללא נהג?

כל אדם פרטי עם רישיון משאית (רישיון C או רישיון 1C) להובלה חד פעמית לצורך פרטי, או בתי עסק שמעניקים שירותי הובלה – בין אם למגזר העסקי כגון הובלות מזון בקירור, או בתי עסק שזקוקים לתגבור פעילות באופן זמני. איסוזו מציעה משאיות שניתן להעמיס עליהן תכולה של בית עם ארבעה חדרי שינה, או הובלות קטנות יותר לצורך שליחויות, הובלות חד פעמיות או אפילו תגבור זמני לבית העסק וכן השכרת משאיות להובלה בקירור וניתן להשתמש בהן להובלות של יום אחד או לעבודות הנמשכות פרק זמן ארוך יותר (נסיעות ארוכות למשל או עבודה עונתית). בכל שלבי ההובלה- אתם מחליטים מה קורה ומתי. בוחרים את המשאית, סוג הסחורה ומשך זמן ההובלה, וקובעים לעצמכם את קצב ההובלה והיעדים שלכם.

מה נצטרך לקחת בחשבון בהובלה עצמאית של סחורה, הובלה בקירור או דירה?

הובלה זה קצת יותר מלהגיע מ-א' ל-ב'.  יהיה עליכם ללמוד כיצד להעמיס כראוי משאית, לארוז ארגזים ולארגן את ההובלה שלכם בקפידה. אם אתם נהנים לתכנן-  זה לא בהכרח חיסרון. אנשים רבים לא חוו את תהליך של הובלה בשיטת "עשה זאת בעצמך" מתחילתו ועד סופו ולכן חשוב לבדוק את כל הפרמטרים המשפיעים על הנסיעה מראש. הובלה מקצועית או חברת שליחויות מספקת יתרונות רבים, כמו הרמת משאות כבדים ונהיגה בפועל, וניתן אפילו לשכור חברת הובלה כדי להתמודד עם כל הקשור באריזה ופריקה. יחד עם זאת, בהשוואה להשכרת משאית להובלה, יהיה יקר יותר לשכור חברת הובלות, ולא תהיה לכם אותה גמישות בהשוואה להובלה עצמית כמו בהשכרת משאית ללא נהג. חברות הובלה ידועות בעמלות נסתרות, ביטולים של הרגע האחרון ולעיתים אף הונאות.

מחיר

חברות הובלה לא יכולות להתחרות על מחיר עם השכרת משאית ללא נהג והובלות בשיטת "עשה זאת בעצמך". העלות הממוצעת של הובלה בגודל בינוני + ארבעה מובילים יכולה להגיע לאלפי שקלים כמחיר התחלתי, ועשרות אלפי שקלים אם מדובר בסחורה רגישה. עבור הובלות בינעירוניות, חברת הובלות כמעט תמיד תהיה יקרה יותר מאשר השכרת משאיות ללא נהג לשימוש עצמי.

גמישות

שירותי הובלה מציעים שקט נפשי מסוים, אבל אתם מאבדים שליטה מלאה על תהליך ההובלה. מכיוון שאתם לא נוהגים במשאית, אתם לא יכולים לשלוט לאן ומתי המשאית מגיעה. למרות שמדובר במקרים נדירים יחסית, משאיות הובלה יכולות להתקלקל וייקח להן זמן רב להגיע ליעדן. אם אתם מחפשים שליטה מלאה על ההובלה שלכם, הדרך הטובה ביותר היא להעמיס ולנסוע במשאית בעצמכם.

עבודה עם זרים

כמו בכל שירות שמוצע ללקוח, אתם צריכים לסמוך על אחרים. עם מובילים, אין לכם יחסי קרבה כמו שאולי יש לכם עם המסעדה האהובה עליכם, מוסך או חנות. זה יכול להיות קשה לסמוך על אנשים שמעבירים את החפצים היקרים ביותר שלכם. מובילים מקצועיים הם בדיוק מה שהם – אנשי מקצוע. יחד עם זאת, האפשרות שנאלץ לבטוח בזר בכל הקשור לרכושנו היקר ביותר- עלולה להיות מרתיעה. בהובלה עצמאית, אתם יכולים להיות בטוחים שהפריטים השבירים שלכם יאוחסנו בדיוק לפי רצונכם, מאחר שהאריזה וההעמסה תלויה רק בכם. אם אתם מתכננים מעבר דירה, התחילו לארוז את הבית מתי שאתם רוצים, ואיך שאתם רוצים. אתם יכולים להכתיב היכן ומתי סחורות מסוימות נטענות ונפרקות לקבלת שליטה מלאה בתהליך ההובלה. כשאתם שוכרים משאית של איסוזו, אין לכם צורך בביטוח מיוחד או תחזוקת המשאית מאחר שאנחנו דואגים לכל. כל העלויות הנוספות מגולמות באופן זניח במחיר ההשכרה של המשאית, משמע אתם חוסכים כסף! בנוסף, לא תוכלו להיתקע בשום מקום, הודות לניידות השירות של איסוזו ושירותי החלפה ותיקון מהירים. זמינות המשאיות היא מיידית, מה שאומר שגם לעבודות דחופות במיוחד, יש לנו פתרון.

איך בוחרים חברת השכרת משאיות?

לפני ששוכרים משאית ללא נהג, חשוב לבדוק את ותק החברה בשוק ואת המוניטין שלה בקרב נהגים. לאיסוזו ותק של שנים רבות, עם צי משאיות חדשות ומתוחזקות היטב, צריכת דלק נמוכה ואפשרויות הובלה רבות. פרמיית ביטוח שנעשית עבור משאית להשכרה כוללת כיסוי למקרה של גניבה, תאונה, התלקחות והתפוצצות. היא מתחשבת בפרמטרים שונים דוגמת: גיל הנהג, וותק הנהיגה שלו, עבירות תנועה והיעדר תביעות, כך שמשאיות להשכרה מבית איסוזו מקטינות לרוב, את הסכנות לתאונות שגוררות תביעות. השירות והטיפול של הנציגים שלנו יעיל, מקצועי ולא משאיר מקום לספק: איסוזו היא הבחירה הטובה והבטוחה ביותר עבור עבודת ההובלה שלכם. לעבודות הובלה קטנות תוכלו להשכיר רכב מסחרי במקום משאית.

איזה ביטוח יש למשאיות ללא נהג?

בנוסף לביטוח חובה, שהוא ביטוח הכרחי ונועד לבטח כל נוסע, הולך רגל או משתמש בכבישים ובמדרכות, המשאיות שלנו מבוטחות גם בביטוח מקיף- ואין זה משנה אם מדובר על השכרת משאית ליום אחד, לשבוע, לחודש או על בסיס שנתי. עלות הביטוח של המשאיות המוצעות להשכרה מגולמת בתעריף ההשכרה. כדאי לציין, כי כל שוכר חייב לבדוק היטב את הכיסוי שהפוליסה מספקת. יש לכך חשיבות גדולה מאוד כאשר יש אירוע ויש צורך להפעיל את הפוליסה, יש צורך לוודא שהביטוח אכן מתאים לצרכים הספציפיים של השוכר ובהתאמה להובלות שהוא אמור לעשות.

איך שוכרים משאית, וכמה זה עולה?

השאלה החשובה ביותר בתהליך ההשכרה, היא מה גודל המשאית הנדרש להובלת הסחורה שלכם. במידה שאתם לא יודעים בדיוק לאיזה גודל אתם זקוקים, תוכלו להתייעץ ישירות עם צוות המקצוענים של איסוזו ולפרט מה אתם צריכים לשנע-  כך שהם יוכלו להציע משאית מתאימה. בנוסף, תצטרכו לספק להם מידע לגבי משך הזמן בו אתם רוצים שהמשאית תהיה ברשותכם. מחיר השכרת משאית ללא נהג משתנה בהתאם למשקל המשאית, סוג המשאית ומשך ההשכרה, כאשר מחיר ההשכרה משתנה בהתאם לתקופת החוזה. השכרת משאית מתבצעת כהשכרה יומית, החל מ- 577 ש"ח למשאית 3.5 טון, ועד 673 ש"ח ליום למשאית 12 טון (בתקופת השכרה של מינימום שבועיים). באתר השכרת משאיות איסוזו המחירים פתוחים ושקופים ונשמח לייעץ לכם ולהתאים עבורכם את המשאית הטובה ביותר לעבודה! במידה ואתם צריכים משאית להשכרה ללא נהג, צרו אתנו קשר