השכרת משאית לטווח קצר האם זה משתלם?

השכרהמשאיות דיזל
/
צוות UTI||זמן קריאה 4 דק׳ בממוצע
/
אם אין לכם עדיין חברת הובלות משלכם, מומלץ לבדוק עלויות של קניית משאית- שלרוב מגיעות למאות אלפי שקלים, מול עלויות השכרת משאית ליום אחד. לפני כל החלטה שתקבלו, כדאי  צריך ללמוד מה ההבדל.

במה שונה השכרת משאית מרכישת משאית?

השכרה או קנייה – ההבדל הוא עצום. אם אתם קונים משאית, תצטרכו להגיע עם סכום גדול של כסף. אם תיקחו הלוואה, כנראה שתתמודדו עם תשלומים מופקעים. כשאתם שוכרים לעומת זאת, תצטרכו להתמודד רק עם תשלום חד פעמי קבוע מראש לפרק זמן מוגדר והרבה פחות מחוייבות.

קניית משאית

הובלת סחורות ואספקה של סחורה חיוניות לעסק, אבל האם כדאי לקנות משאית לטובת העניין?  השורה התחתונה היא, שקניית משאית יקרה משמעותית ממחיר השכרת משאית, כך שאם אתם לא צריכים משאית לטווח ארוך, אל תבצעו רכישה. רכישת משאית מגיעה גם עם כמה יתרונות, זה נכון. למשל, יש לכם בעלות מלאה ושליטה על כלי הרכב, ואתם יכולים לעשות כל שינוי כרצונכם כדי להתאים לצרכים שלכם, אבל היא גם כרוכה בעלויות רבות, והעיקריות שבהן- תחזוקה ותיקונים שוטפים, דלק וביטוחים שיכולים להגיע לאלפי שקלים ברמה החודשית. גיוס ושמירה על נהגים כרוכים גם בהוצאות, ואף רישוי וקנסות לא זרים לבעלי משאיות.

השכרת משאית לטווח קצר

השכרת משאית היא הרבה יותר קלה בהשוואה לקניית משאית חדשה. כשאתם בוחרים בהשכרת משאית חד פעמית דרך איסוזו, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לספר לנו איזה סוג משאית אתם צריכים ומה השימוש הדרוש, ואנחנו נמצא עבורכם את המשאית המתאימה לכם. מחיר השכרת משאית נוח יותר בטווח הקצר וחסכוני מאוד, במיוחד אם לוגיסטיקה אינה חלק משמעותי מהפעילות העסקית שלכם. טעות נפוצה היא כי השכרת משאית ליום אחד או לפרויקט קצר, זהה לליסינג של משאית. למרות שליסינג והשכרה חולקים כמה מכנים משותפים, לא מדובר באותו הדבר. אחד ההבדלים העיקריים הוא מסגרת הזמן. השכרת משאיות כרוכה בהתחייבות קצרה בהרבה, רק כמה ימים או עד שבוע או שבועיים, בעוד ליסינג כרוך בפרק זמן ממושך יותר. החברה שמספקת לכם את הרכב היא הבדל נוסף. בעוד שרוב המשאיות השכורות מגיעות מהחברות עצמן והן מטופלות בחברה, משאיות ליסינג מגיעות מסוכנויות רכב או מחברות ליסינג.
 דגם 7.5 טון הפופולרי
השכרת משאית מאפשרת החזרה כשאין צורך (למשל עסק עונתי, או אפילו מעבר דירה ליום אחד) ואין תשלום נוסף מעבר לתשלום ההשכרה, מה שמאפשר לכם לשמור על הכסף שלכם למשהו שאתם באמת צריכים. גם ערך המכירה חוזרת הוא כבר לא הדאגה שלכם. אם תרכשו משאית משלכם, תצטרכו לשקול את ערך המכירה חוזרת שלה. בהשכרה, אתם פשוט מחזירים את המשאית, ולא דואגים יותר לשום דבר אחר. מחיר השכרת המשאית לצורך נקודתי וזמני, נמוך משמעותי מרכישת משאית, והגמישות הרבה באפשרויות ההשכרה, אבזור המשאית והסוג שלה– משאירים לכם את כל האפשרויות פתוחות, בכל פעם מחדש, לפי כל צורך משתנה.

 אז מה באמת עדיף?

מהניסיון שלנו, השכרת משאית ליום אחד או לתקופה קצובה אחרת, מפחיתה את עלויות התחזוקה, מאפשרת גמישות בשימוש ועוזרת לכם להתמקד במה שאתם צריכים לעשות, במקום בתשלומים חודשיים והחזר הלוואות. ככל שהמחירים על כלי רכב חדשים ממשיכים לעלות, השכרה הופכת לאופציה המועדפת יותר. מחיר השכרת משאית ליום עבודה בודד מתחיל בטווח של החל מ 600 ש"ח לכן חשוב לבדוק מהי ההכנסה הצפויה מיום הפעילות של המשאית, אם ההכנסה הצפויה עולה במכפיל סביר מעלות ההשכרה, זוהי בהחלט השקעה טובה. על מנת לבדוק כמה תעלה לכם השכרת משאית אנו ממליצים לבדוק במחשבון השכרת משאית בעמוד הביתבמידה והפרויקט בעל היקף נמוך יותר וההכנסה הצפויה קטנה יותר רצוי לבדוק השכרת רכב מסחרי קטן יותר. כאשר אתם שוכרים משאית, יש פחות מחויבות ואין דאגות על פחת, תחזוקה ותיקונים. על ידי הוצאת פחות כסף על השכרה, העסק שלכם או אפילו השימוש הפרטי יכול להיות רווחי יותר ויהיה לכם יותר זמן להתמקד במה שחשוב לכם. השוק הטכנולוגי ואבזור המשאיות משתנה כל הזמן, והשכרה היא הדרך הטובה ביותר לקבל את המשאית החדישה שאתם צריכים- לכל עבודה!